| Brand Name | Aqua 2090 |
| Model Number | Aqua 2090 Cabinet |
| Usage/Application | Domestic |
| Color | White With Blue |
| Material | ABS Plastic |
| Capacity | 10 Liter |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Voltage | 24 V |
| Country Of Origin | Made in India |
| Weight | 3 KG |
| Dimension | 52 x 38 x 22 CM |
Description:-
The Aqua 2090 White With Blue Color 10 Liter Storage Cabinet is an excellent choice for storing purified water in your home. Designed for domestic use, this 10-liter capacity cabinet ensures ample storage for your water needs. The vibrant blue color adds a touch of freshness and modernity to your kitchen or utility space. Made from high-quality materials, the Aqua 2090 cabinet is built to last, offering durable protection for your water purifier system. It is compact, stylish, and functional, making it a great addition to your water purification setup.
Q. Mounting Type?
A. Wall Mount
Q. Capacity?
A. 10 Liter
Q. Material?
A. ABS Plastic
Rating
| Brand Name | Aqua 2090 |
| Model Number | Aqua 2090 Cabinet |
| Usage/Application | Domestic |
| Color | White With Blue |
| Material | ABS Plastic |
| Capacity | 10 Liter |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Voltage | 24 V |
| Features(Automatic/Semi-Automatic) | |
| Country Of Origin | Made in India |
| Weight | 3 KG |
| Dimension | 52 x 38 x 22 CM |
| Warranty |
| Brand Name | Vitara |
| Modal Number | Vitara Black |
| Usage/Application | Domestic |
| Color | Black |
| Material | ABS Plastic |
| Capacity | 15 Liter |
| Mounting Type | Wall Mount/Table Top |
| Voltage | |
| Features(Automatic/Semi-Automatic) | |
| Country Of Origin | Made In India |
| Weight | 3 KG |
| Dimension | 52 X 38 X 22 CM |
| Brand Name | Aqua |
| Model Number | AQUA Spider White+Copper |
| Usage/Application | Domestic |
| Color | White |
| Material | Food Grade ABS Plastic |
| Capacity | 12 Liter |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Voltage | 24V |
| Features(Automatic/Semi-Automatic) | |
| Country Of Origin | Made in India |
| Weight | 3 KG |
| Dimension | 52 x 38 x 22 CM |
| Warranty | |
| PCS in QYT | 12 PCS |
| Brand Name | Healthy |
| Model Number | Swift |
| Usage/Application | Domestic |
| Color | Multicolor |
| Material | ABS Plastic |
| Capacity | 12 Liter |
| Mounting Type | Wall Mount/Table top |
| Voltage | |
| Features(Automatic/Semi-Automatic) | |
| Country Of Origin | Made in India |
| Weight | 2.5 KG |
| Dimension | 50 X 40 X 25 CM |
| Warranty |
| Brand Name | Aqua |
| Model Number | Innovica |
| Usage/Application | Domestic |
| Color | White With Blue |
| Material | ABS Plastic |
| Capacity | 10 Liter |
| Power Source | Corded Electric |
| Mounting | Wall Mount |
| Country Of Origin | Made In India |
| Weight | 3 KG |
| Dimension | 41 X 28 X 56 CM |
| Warranty |
| Brand Name | Hallox |
| Model Number | Hallox White Transparent |
| Usage/Application | Domestic |
| Color | White Transparent |
| Material | ABS Plastic |
| Capacity | 12 Liter |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Voltage | 24V |
| Features(Automatic/Semi-Automatic) | |
| Country Of Origin | Made In India |
| Weight | 3 KG Approx |
| Dimension | 52 x 38 x 22 CM |
| Warranty |
| Brand Name | Aqua Fresh |
| Model Number | Prime 10 Liter Blue Transparent Cabinet |
| Usage/Application | Domestic |
| Color | Blue Transparent |
| Material | ABS Plastic |
| Capacity | 10 liter |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Voltage | |
| Features(Automatic/Semi-Automatic) | |
| Country Of Origin | Made in India |
| Weight | 3 KG |
| Dimension | 52 x 38 x 22 CM |
| Warranty |